Komunikat w sprawie laserów

(O rety, czuję się jak w Gwiezdnych Wojnach!). Kochani, dochodzą mnie sygnały, że dużo emocji wywołuje moje zalecenie, by bawić się laserkiem z pewnym kotem. Pojawiają się nawet oczekiwania, żebym się wytłumaczyła z tego, dlaczego nie "banuję" laserków. Miałabym chyba złożyć coś w rodzaju samokrytyki lub skrytykować opiekuna, który podzielił się tą informacją.

Grafika ilustrująca tekst ma proporcje 1200x628 pikseli i przedstawia leżącego kota, zwróconego pyszczkiem w stronę oglądającego. Kot szary, pręgowany, złotooki. W lewym górnym rogu tytuł artykułu: Czy zwierzęta przeżywają żałobę? Poniżej nazwa i adres strony, na której ukazał się artykuł: "www.zooedukacja.pl - Magdalena Nykiel - zwierzęta bez tajemnic".

Bardzo często spotykam się z pytaniem: czy zwierzęta tęsknią za sobą, czy pamiętają siebie nawzajem? Czy pies i kot tęsknią za zmarłą opiekunką? Czy przeżywają żałobę? Czy opiekunowi wypada tęsknić za zmarłym zwierzęciem?

Tekst ilustruje grafika o proporcjach 960x502 pikseli; na tle podłużnie prążkowanego kartonu umieszczono rysunek kredką przedstawiający brązowego kota siedzącego na transporterku ustawionym przodem (widać kratki zamknięcia), dokoła tło zaznaczone swobodnymi ruchami żółtą kredką i serduszka. Po prawej stronie tytuł artykułu pomarańczową czcionką: "Co zrobić z kotem podczas wakacyjnych wyjazdów? Poradnik behawiorysty." Poniżej nazwa i adres strony, na której ukazał się artykuł: "www.zooedukacja.pl - Magdalena Nykiel - zwierzęta bez tajemnic".

Co zrobić z kotem w wakacje? Czy kot może zostać sam w domu? Jak długo można zostawić kota bez opieki? Czy hotel dla zwierząt to dobre wyjście? O czym pamiętać planując podróż z kotem? Jak wybrać osobę do opieki nad kotem?

Dlaczego koty zjadają niejadalne rzeczy? PICA Grafika ilustrująca tekst ma proporcje jak 1200 na 628 pikseli i przedstawia długowłosego kota z wyglądu przypominającego nieco kota syberyjskiego, centralnie w kadrze na dwuczęściowym, ciemniejszym, rozmytym tle. Po lewej stronie głowy kota, na czarnym tle umieszczono tytuł ilustrowanego tekstu (każde słowo w osobnej linii, biała czcionka bezszeryfowa, słowo "niejadalne" żółtą czcionką): "Dlaczego koty zjadają niejadalne rzeczy?"; poniżej wielkimi literami żółtą czcionką umieszczono słowo "PICA". Na samym dole grafiki, po lewej stronie umieszczono nazwę i adres strony, na której ukazał się artykuł (w trzech liniach, czcionka bezszeryfowa, biała, mocno wtopiona w tło): "www.zooedukacja.pl - Magdalena Nykiel - zwierzęta bez tajemnic".

Twój kot zjadł sznurek albo woreczek foliowy? Połknął gumkę do włosów? A może znowu wygryzł fragment koca i zjadł? Wiele kotów zjada niejadalne rzeczy i rośliny, choć może to być dla nich bardzo niebezpieczne.

Co robić, kiedy zaginie kot wychodzący? Grafika ilustrująca tekst ma proporcje jak 1200 na 628 pikseli i przedstawia odrapany i zaniedbany mur z otworem po prawej stronie kadru, w którym widać pochyloną lekko głowę białego kota. Kolorystyka muru jest betonowo-zielona. Z lewej strony kadru na jaśniejszym szerokim pasie tła umieszczono napis zawierający tytuł tekstu w trzech liniach. Pierwsza linia (czarna, pogrubiona czcionka): "Co robić", druga linia (czcionka jak wyżej): "kiedy zaginie", trzecia linia (czcionka jak wyżej): "kot wychodzący?". Poniżej umieszczono nazwę i adres strony, na której ukazał się artykuł (biała czcionka typu light, mocno wtopiona w tło), tekst w trzech liniach: "www.zooedukacja.pl, Magdalena Nykiel, zwierzęta bez tajemnic"

Co to znaczy, że kot wychodzący zaginął? Kiedy uznać nieobecność kota za zaginięcie? Czym różni się szukanie kota wychodzącego od poszukiwania kota, który nie wychodził? Czy są sposoby na bezpieczne wypuszczanie kota?

Podkategorie