Najbardziej czarny z czarnych kotów

Najbardziej niemożliwy: znaleziony 1 listopada, na cmentarzu. Filemon. Najbardziej konsekwentna z czarnych bestii: potrafił siedzieć na krześle tak długo, aż śmiertelny i zdecydowanie większy od niego wróg, niczego się nie spodziewając, przeszedł pod krzesłem. I wtedy wbijał mu pazur prosto w zadek. Najlepszy wuj i opiekun kociąt, które przynosiłam całymi kartonami.

Światowy Dzień Zwierząt

 

Dziś Światowy Dzień Zwierząt. To dobra chwila, by przypomnieć sobie, że jesteśmy częścią tego świata na dobre i na złe. Cokolwiek robimy zwierzętom, w jakimś stopniu robimy sobie. Wszystkiego najlepszego!

Magdalena Nykiel z Profesorem Ray'em Coppinger'em - Niepołomice 2010 r.

Przeczytałam właśnie u Andrzeja Kłosińskiego na Facebook'u, że wczoraj, 14 sierpnia 2017 r., umarł Profesor Ray Coppinger. Są takie osoby, które odchodząc pozostawiają w smutku nie tylko swoich najbliższych. Seminarium z Profesorem było jednym z moich pierwszych w którym uczestniczyłam jako behawiorysta. Bez wątpienia najważniejszym.

7 taktyk, dzięki którym na pewno nie znajdziesz kota, który zaginął. Grafika ilustrująca tekst ma proporcje 1200x628 pikseli i przedstawia leżącego kota, który w zabawnym geście zasłania łapkami oczy. W lewym górnym rogu tytuł artykułu: 7 taktyk, dzięki którym na pewno nie znajdziesz kota, który zaginął. Poniżej nazwa i adres strony, na której ukazał się artykuł: "www.zooedukacja.pl - Magdalena Nykiel - zwierzęta bez tajemnic".

Zaginął kot. Ktoś powie, że to nie temat do żartów. I będzie miał rację. Jednak podejście wielu opiekunów aż prosi się o omówienie z pewnym dystansem do tematu. Upewnij się, że kiedy twój zaginie (oby nigdy!), nie będziesz "szukał" go w oparciu o jedną z tych taktyk. Oto największe błędy, które opiekunowie kotów popełniają, szukając kota, który uciekł.

Lody (nie) dla kota.

Dość popularny jest pomysł, by kotom podawać  w czasie upału "kocie lody". Przeszukałam Internet i okazuje się, że wielu kocich opiekunów proponuje przygotowywanie "lodów z kociego mleka", "podawanie zmrożonej mokrej karmy" oraz innych mrożonych smakołyków (także ludzkich). Czy lody dla kota to dobry pomysł?