Dzień Kundelka

Dziś Dzień Kundelka. Jednak 25 października to także dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Te dwie sprawy w Polsce bardzo mocno się ze sobą wiążą. Kto oglądał zdjęcia ze schroniska, ten wie. Większość psów w takich miejscach to psy nierasowe, wielorasowe, czy jak kto woli, kundelkowate. Zdarzają się o oczywiście i te „w typie”, choć to znacznie rzadsze przypadki.

Dzień Zwierząt Bezdomnych 2019

Kończy się Dzień Zwierząt Bezdomnych 2019. Za chwilę północ, a ja dopiero teraz mogę ukraść chwilę, żeby napisać kilka zdań. Myślę oczywiście o tych wszystkich wspaniałych zwierzętach, które borykają się teraz z bezdomnością. Zbyt dobrze znam realia ich losu, by mieć złudzenia, że wszystkie dożyją jutrzejszego dnia. Nie mam niestety też wątpliwości, że na ich miejsce jeszcze tej nocy przybędą kolejne pozbawione domu, albo urodzone w bezdomności istoty.

Dzień Kota – moje święto

Kiedy kilkanaście lat temu zajęłam się swoim pierwszym kotem, nie przypuszczałam, jak daleko to zajdzie. Chciałam po prostu mu pomóc. To była głodna kotka, biało-bura. Pamiętam ją do dzisiaj. Prosiła o jedzenie, a jedynym, co mogłam kupić w szpitalnym kiosku, był pasztet drobiowy.

Nie czytaj Coppingera…;) Czym jest pies?

Ray Coppinger, autor książki "Czym jest pies? Podstawy ekologii behawioralnej psa domowego" był człowiekiem niebezpiecznym. Spędzasz jeden dzień, słuchając, jak opowiada o psach i zmienia się na zawsze sposób, w jaki myślisz o zwierzętach. Spędzasz dwa i... masz Mistrza.

Najbardziej czarny z czarnych kotów

Najbardziej niemożliwy: znaleziony 1 listopada, na cmentarzu. Filemon. Najbardziej konsekwentna z czarnych bestii: potrafił siedzieć na krześle tak długo, aż śmiertelny i zdecydowanie większy od niego wróg, niczego się nie spodziewając, przeszedł pod krzesłem. I wtedy wbijał mu pazur prosto w zadek. Najlepszy wuj i opiekun kociąt, które przynosiłam całymi kartonami.