23 lutego 2019, Ostrów Wielkopolski: wykłady w Mediatece

"Nasi czworonożni przyjaciele – szczęśliwe życie pod jednym dachem": pod tym hasłem 23 lutego w Mediatece w Ostrowie Wielkopolskim poprowadzę 3 wykłady, będę udzielać porad oraz omawiać problemy behawioralne kotów i psów. To będzie weekend poświęcony problemom psów i kotów w naszych domach.

Pierwszego dnia, 23 lutego, postaram się odpowiedzieć na najważniejsze pytania i wątpliwości związane z naszym wspólnym życiem ze zwierzętami. Listę proponowanych tematów znajdziecie poniżej (pod tekstem znajdziecie też plakat z programem całości wydarzenia – jest tego mnóstwo!).

Wybierajcie te spośród nich, na których poruszeniu najbardziej Wam zależy – skoncentrujemy się właśnie na nich. Wiadomości w tej sprawie można przekazywać bezpośrednio do Mediateki (strona www, fanpage na Facebooku) lub do mnie, korzystając z danych kontaktowych w dziale "Kontakt".

Proponowane tematy:

1.

- Jak zaprzyjaźnić się z kotem?
- Ciąża i kot. Czy muszę oddać kota, kiedy jestem w ciąży?
- Jak się bawić z kotem?
- Jak udzielić pomocy znalezionemu kotu?

2.

- Pies adoptowany ze schroniska. Jak pomóc mu zaaklimatyzować się w domu?
- Jak pracować z Azorkiem, by wyrósł na Azora, o którym marzę? (o pracy ze szczeniakiem)?
- Jak nauczyć psa witać się z gośćmi (ratunku, mój pies skacze na gości!)?
- Jak nauczyć psa chodzić na luźnej smyczy?

3.

- Czy koty bywają złośliwe?
- Co zrobić, gdy kot budzi w nocy?
- Co zrobić, gdy kot sika poza kuwetą?
- Jak sprawić, by kot drapał drapak (a nie kanapę)?

Miejsce: Mediateka w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Kolejowa 24 b.

Program wydarzenia (sobota, 23 lutego 2019 r., 10:00-14:00):

10:00-10:30 wykład "Kot w domu"
10:30-11:00 porady
11:30-12:00 wykład "Pies w domu"
12:00-12:30 porady
13:00-13:30 wykład "Najczęstsze problemy z zachowaniem kotów"
13:30-14:00 dyskusja; pytania i omówienie kocich i psich przypadków

Dobrym duchem całego wydarzenia jest Bogna Skrzypczak-Walkowiak, autorka książki „Kot słusznie dumny” (nie tylko tej!). Ogromnie się cieszę, że jej starania o zorganizowanie wydarzenia dla miłośników czworonogów w Ostrowie Wielkopolskim zostały uwieńczone sukcesem. To dla mnie zaszczyt, że będę mogła wnieść w to przedsięwzięcie swoją wiedzę i doświadczenie.

Nie byłabym sobą, gdybym nie podkreśliła, jak bardzo cieszy mnie to, że spotykamy się w instytucji kultury, w publicznej bibliotece! Przecież zwierzęta są ważną częścią ludzkiej kultury i spotkanie właśnie w tym miejscu dobitnie to podkreśla. Wspaniale, że są ludzie, którzy dostrzegają i doceniają rolę kotów i psów w naszym życiu. Popatrzcie tylko na ten program na plakacie poniżej, pełny zwierzakowych wydarzeń osadzonych w kulturze. To jest cudowne. Do zobaczenia!

 

Ostrów Wielkopolski - plakat wydarzenia